All onFour İmplant

Dişsiz hastalara belirli açılarda dört adet dental implantın yerleştirilmesi ve bu implantlar üzerine diş protezlerinin sabitlenmesi işlemine All on Four implant uygulaması denir. Bu tedavide titanyum vida sistemi kullanılır. Uygulama sırasında çene kemiğinin en kalın olduğu yere 2 arka kısma 2 olmak üzere 4 adet implant yerleştirilir.

Bu uygulama ile birlikte dişsiz bir çene üzerine sadece 4 implant kullanılır ve bu sayede kayıp olan dişlerin yerine sabit protezler yerleştirilebilir. Ön kısma yerleştirilen implantlar 90 derece, arkadakiler ise 45 derece ile en sağlam olacak şekilde yerlerine konulur. Bu tedavide implant yerleştirilmesinin ardından hazırlanan sabit protezler 3 ay sonra kalıcı olarak ağız içine takılır.

implant tedavisi
implant tedavisi

All On Four İmplant Tekniği Nedir?

All On Four implant tekniği nedir, sorusuna şu şekilde cevap verilir: Ağzında hiç dişi kalmamış yani dişsiz hastalar için tasarlanan, belirli açılar ile yerleştirilen 4 adet diş hekimliğinde kullanılan implant üzerine gerçekleşecek diş protezini sabitlemeyi sağlayan bir diş uygulamasıdır.

Bu uygulama aynı günde sabit diş protezinin yapılmasına imkan tanır ve ameliyat çok kısa sürer. Ameliyatın maliyetine gelinecek olur ise klasik dental ameliyatına kıyas ile daha düşük olur.All On Four tedavisinin uygulanması için hastanın ağzında hiç diş olmaması gerekir ayrıca böyle bir implant ameliyatı için sorun olabilecek herhangi bir hastalığının bulunmaması gibi yeterli kemik hacmine sahip olması da önem taşır.

All On Four İmplant Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Ağzında hiç dişi olmayan kişilere yapılan bu uygulamanın pek çok avantajı bulunur. All On Four implant tekniğinin avantajları nelerdir, diye sorulur ise şu şekilde cevaplandırılabilir: Öncelik ile aynı gün içinde bir tek cerrahi operasyon ile sabit protez yapılabiliyor. Bunun yanı sıra ameliyat süresi ise çok kısa sürüyor.

Maliyet açısından da klasik dental işlemlerine göre daha uygun miktarlar sunuyor. Herkes gülmeyi sever; ancak ağzında dişi olmayan kişilerde bu durum biraz sıkıntılı olur. Bu neden ile estetik bir görüntü veren ve gülüş estetiği sağlayan bu uygulama ayrıca kişinin kendine güvenmesini de sağlar. Uygulamada gerçekleşen seans sayıları ise az olur buna bağlı olarak şehir dışından yaşayan insanlar da rahatlıkla uygulamayı gerçekleştirebilir.

All On Four İmplant Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

İnsanlar bazen yaş bazen de sağlık sebeplerinden dolayı dişlerini kaybedebilir. Kayıp dişler nedeni ile pek çok hasta zorluk çeker. Bu tip bir durumda dental implantlar en etki çözümler arasında bulunuyor.Bu dişer tamamen kişinin kendi dişleriymiş görüntü verir ve dişin tüm fonksiyonlarını yerine getirir.

Ağzında hiç dişi olmayan hastalar için uygulanan All On Four tekniğinde ağızda belirli açılar ile 4 dental implant yerleştirilir ve aynı gün içerisinde diş protezi de sabitlenir.All On Four implant tekniği kimlere uygulanabilir, diye sorulur ise operasyona engel olmayacak herhangi bir sistemsel hastalığı bulunmayan ve kemik hacminin yeterli olduğu aynı zamanda hiç dişi olmayan kişilere uygulanabilir.

All On Four Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

İnsanların en doğal halleri gülerken gerçekleşir; ancak bazı insanlar ağız ve diş sorunları yaşadığı için pek gülmeyi tercih etmez daha çok tebessüm etmek ile yetinir. Halbuki bu tedavi ile artık gülmek çok güzel ve kolay oluyor.All On Four tedavisinin aşamaları nelerdir, diye merak edenler için söylenecek şeylerin başında tedaviyi yaptırmayı düşünen hastalara öncelik ile detaylı bir klinik ve radyolojik muayenesi yapılması gerekiyor.

Uygun bir planlama verilebilmesi için de hastanın bilgisayarlı tomografisi üzerinde ölçümler yapılır.Bu muayene ve ölçümlerin ardından cerrahi işlem başlar. Tedavinin içeriği nedeni ile hastaya 4 adet dental implant yerleştirilir ve aynı gün içerisinde geçici diş protezi uygulanır. Tedaviden 3 ay geçmesi itibari ile hastaya ağzında kalacak olan daimi protezi yapılır.

implant tedavisi

All On Four İşlemi Sonrası Ağrım Olacak Mı?

Ağız ve diş sağlığı insan sağlığı açısından önemli olduğu gibi insanoğlunun yaşam kalitesini de arttırır. Güler iken ya da konuşur iken kişinin kendine daha fazla güvenmesini ve kendi ile barışık olmasını sağlar. Ağzında hiç dişi olmayan kişilere uygulanan bu yöntem aynı zamanda All on four işlemi sonrası ağrım olacak mı, sorusunu da akıllara getiriyor. Her tedavi süreci ve sonrasında olduğu gibi bu tedavi yönteminin öncesinde de bazı testler yapılır.  Aynı şekilde her tedavide olduğu gibi hasta, işlem sonrası belli ağrı ve şişlik yaşayabilir; ancak bu ağrı ya da şişlikler implant tedavisini uygulayan doktora danışarak doktor tavsiyesine uygun olarak birtakım ilaçlar ile kontrol altına alınır.

All On Four İşlemi Sonrası Beslenmem Nasıl Olacak?

Ağzında dişi kalmayan kişiler konuşmada zorluk çektikleri gibi besinleri gereğince çiğneme konusunda da problem yaşar. Bu durum da yaşam kalitesini etkiler ve farlı sağlık problemlerinin çıkmasına yol açabilir. Bu durumda hastalar genellik ile takma diş kullansalar da bu takma dişlerde kullanım açısından pek pratik değiller. Aynı gün içerisinde biten bu uygulama ile ağzında dişi olmayan kişilerin yüzü gülüyor.

İşlem sonrası All On Four işlemi sonrası beslenmem nasıl olacak, şeklinde hastalar düşünebilir. Dental implantlar 3 aylık sürede kaynama göstereceğinde bu süre içinde doktorun tavsiyeleri ve önereceği diyet şeklinde beslenilmesi gerekiyor. 3 ayın sonunda konulacak daimi protezlerden sonra hasta arzu ettiği besini tüketebilir hale gelir.

All On Four İşlemi Başarılı Bir Prosedür Müdür?

Ağzında dişleri olmayan bir hastanın konuşma veya yemek yeme gibi işlemleri bile yerine getirmesi imkansız olur. Bunun yerine diş yapılmasını amaçlayan yöntem olan all on four yapılabilir. Bu sayede dişi olmayan hastanın ağzına toplamda 4 tane vida atılarak bu işlem sonrasında dişlerin üzerine yerleştirilmesi amaçlanır. Bunlar daimi protezlerdir. Bu protezlerin kullanımı ve rahatlığı da oldukça yüksektir. Yapılan çalışma sonucunda hasta artık dişlerini kullanmaya başlayabilir. Uzun süreli şekilde takip edilen hastalarda bu işlemin başarılı sonuçlar verdiğini gösteren çalışmaların sayısı oldukça fazladır. Bunun için uygulanmasında ve başarılı olmasında bir engel bulunmaz. Diş hekimi ile görüşülmelidir.

ankara gülüş tasarımı

All-On-Four Nasıl Çalışır?

All On Four tekniği, dişsiz hastalara belirli açılarla konumlandırılan dört dental implantın üzerine diş protezini sabitleme esasına dayanır. Tedavisi yapılacak olan hastalara ilk önce ayrıntılı radyolojik ve klinik muayene yapılır. Hastaya uygun planlama yapabilmek için bilgisayarlı tomografi yani BT ile ölçümler yapılır.

All On Four tekniğinin birinci aşamasında cerrahi işlemler yer alıyor. İkinci aşamasında ise diş protezini takma işlemi yapılıyor. İlk aşamada hastaya 4 tane dental implant uygun şekilde yerleştiriliyor. Cerrahi işlem sonrası aynı gün geçici bir diş protezi bu dental implantların üzerine sabitleniyor. Ortalama 3 ay boyunca yaranın iyileşmesi bekleniyor. 3 ayın sonunda geçici protezler çıkarılıp kalıcı olan protezler takılıyor.

All-On-4 Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Geleneksel implantlarda kullanılan kullanılan titanyum vidalar düzeneği al-on-4 tedavisinde de kullanılır. All-on-4 implantları ile geleneksel implantları arasındaki en temel fark ağız içinde konumlandırılma şekilleridir. Geleneksel implant tedavisinde tamamen dişsiz bir çeneyi ele aldığımızda olmayan dişlerin yerine 8-10 implant kullanılır. Bu yeni teknik all-on-4 ile 8-10 implant yerine sadece 4 implant kullanılır ve yeterli olur.

Tedavide çene kemiğinin arka kısmına 2 implant, ön kısımda kemiğin en kalın olduğu yere 2 implant yerleştirilir. Bu 4 implant da uygun açı ile yerleştirildikten sonra implantların üzerine kron ya da köprü yerleştirmesi yapılır. All-on-4 tedavisi öncesi ilk olarak hastadan alınan ölçüye göre geçici protezler yapılır.

Hastadan çekilmesi gereken dişler varsa lokal anestezi ile bu dişler çekilir. Çekilmesi gereken dişler çekildikten sonra implantlar yerleştirilir. Daha önce ölçüsü alınmış geçici protezler bu implantlara yerleştirilir. 3 aylık bir süre sonrasında daha önce yerleştirilmiş geçici protezler çıkarılır ve kalıcı protezler implantlara yerleştirilir.

[ninja_form id=”1″]

Sıkça Sorulan Sorular

Dişsiz hastalara belirli açılarda dört adet dental implantın yerleştirilmesi ve bu implantlar üzerine diş protezlerinin sabitlenmesi işlemine All on Four implant uygulaması denir. Bu tedavide titanyum vida sistemi kullanılır. Uygulama sırasında çene kemiğinin en kalın olduğu yere 2 arka kısma 2 olmak üzere 4 adet implant yerleştirilir.

Bu uygulama ile birlikte dişsiz bir çene üzerine sadece 4 implant kullanılır ve bu sayede kayıp olan dişlerin yerine sabit protezler yerleştirilebilir. Ön kısma yerleştirilen implantlar 90 derece, arkadakiler ise 45 derece ile en sağlam olacak şekilde yerlerine konulur. Bu tedavide implant yerleştirilmesinin ardından hazırlanan sabit protezler 3 ay sonra kalıcı olarak ağız içine takılır.

Öncelikle aynı gün içinde bir tek cerrahi operasyon ile sabit protez yapılabiliyor. Bunun yanı sıra ameliyat süresi ise çok kısa sürüyor. Maliyet açısından da klasik dental işlemlerine göre daha uygun miktarlar sunuyor.

All On Four implant tekniği operasyona engel olmayacak herhangi bir sistemsel hastalığı bulunmayan ve kemik hacminin yeterli olduğu aynı zamanda hiç dişi olmayan kişilere uygulanabilir.

İletişime geçmek için 0 312 287 76 11 & 0 530 556 16 52 numaralı whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışma Saatlerimiz Hafta içi ve Cumartesi 9:30 – 18:00

Close No menu locations found.