Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Dudak Konumlandırma (Lip Repositioning)

Ankara Dudak Konumlandırma (Lip Repositioning)
Çok yeni bir kavram olması nedeniyle halk arasında pek bilinmeyen dudak konumlandırma işlemi aslında dudak bölgesine bir müdahale yapılmasını kapsamıyor.  Gülüş esnasında diş etlerinin aşırı düzeyde görünmesinden şikayetçi olan hastaların diş etlerine yapılan müdahale ile söz konusu probleminin ortadan kaldırılması dudak konumlandırma uygulaması olarak adlandırılıyor. Bu işlem günümüzde  çok sayıda kişinin faydalandığı pembe estetik uygulamalarından yani diş eti estetiklerinden biridir.

Kimler Dudak Konumlandırma Uygulamasından Faydalanabilir?
Doğal dental estetik uygulamalar arasında yer alan dudak konumlandırma işleminden diş etlerinin aşırı görünmesinden rahatsız olan her birey faydalanabilir.  Ancak öncesinde diş etlerinin detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekiyor. Çünkü bu uygulamanın yapılabilmesi için diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Diş etleri ile ilgili herhangi bir problemin tespit edilmesi durumunda öncelikle söz konusu sağlık sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik tedavinin uygulanması gerekiyor. Tedavinin tamamlanmasından ve diş etlerinin sağlıklı bir forma kavuşmasının ardından dudak konumlandırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Dudak Konumlandırma Nasıl Yapılır?
Lip repositioning yani dudak konumlandırma lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir.  Bu sayede hasta açısından son derece konforlu bir süreç eşliğinde uygulama tamamlanabiliyor. Uygun esnasında yapılan müdahalelerin hiçbirinde  hastanın acı, hızı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmuyor. Dudak konumlandırma uygulamasının ne kadar sürede tamamlandığı hastadan hastaya farklılık gösterdiği için net bir süreden söz edemiyoruz. Ancak genel olarak iş hayatınıza ya da sosyal hayatınıza uzun süre ara vermenizi gerektirecek bir işlem olmadığını belirtebiliriz.

Öncelikle yapılan muayene esnasında diş etlerinin yeniden seviyelendirilmesi için  ne kadar dişeti dokusunun çıkarılacağı planlanıyor. Sonrasında gülüş esnasında diş etlerinin görünen fazla kısmı ağrısız yöntemler eşliğinde çıkarılıyor ve böylelikle estetik açıdan çok daha güçlü bir gülüş elde edilebiliyor.  Bu işlem sonrasında dişlerin daha uzun bir görünüm kazanması da mümkün hale geliyor. Dolayısıyla gülüş esnasında dudakların bittiği yerde hafif bir diş eti görünümünün de eşlik ettiği diş görünümü başlıyor. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve aynı zamanda muayene için hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Dudak Konumlandırma Kimler İçin Uygundur?
Dudak konumlandırma işlemi, diş etlerinin gülümseme esnasında çok fazla ön plana çıkması ve dişlerin üzerini kaplayan damak kısmının mesafesini kapatmaya denir. Dudak konumlandırma işlemi herkes için uygun bir işlemdir. Bu işlem sırasında yapılan operasyona ise “pembe estetik” yani diş eti estetiği uygulaması yapılır.

Bu operasyonu yaptırmak isteyenler öncelikle diş etinin muayene edilip eğer sağlıklı ise ameliyat gerçekleştirilir. İltihap, uçuk, yara gibi deformasyonlar diş eti üzerinde mevcut ise öncesin de bir tedavi aşaması yapılır ve daha sonra operasyona geçilir. Bu estetiği geçirenler arasında herhangi bir şikayete rastlanılmaz aksine acısız ve rahat bir operasyon ile diş eti probleminizden kurtulabilirsiniz. Diş etlerinin yukarı kaldırılması operasyonu hemen her klinikte mevcuttur.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nedir?
Üst dudaklar, yüz güzelliği ve gülüş estetiğinin önemli bir parçasıdır. Özellikle üst dudakları uzun olanlar ve kanat kısımları içe kıvrılmış olan kişiler, bu görünümü dolgular ile düzelttirmektedirler. Yaşların ilerlemesi de dudaklarda sarkma oluşturmaktadır. Üst dudağa yapılan dolgunun altı ayda bir değiştirilmek zorunda olması ve alerjik reaksiyon oluşturabilmesi, bu uygulamadan uzaklaşılmasına neden olmaktadır.

Dudak kaldırma ameliyatları ise, bu sorunları ortadan kaldırmakta ve dudaklara güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Burun ve üst dudak arasındaki bölgede açılan küçük bir kesi ile yapılan ameliyat, anestezi altında ve yaklaşık bir saat sürmektedir. Ameliyat sonrası şişik ve ağrılar, bir haftada geçmekte ve estetik dikişler ise kısa sürede kaybolmaktadır.

Dudak Kaldırma Ameliyatında İyileşme Süreci Nasıldır?
Üst dudak ile burun orta sütunu arasındaki mesafe bazı kişilerde rahatsızlık oluşturabilmektedir. Dudak kaldırma ameliyatı ile burnun orta hattının altında yer alan kısım kısaltılabilmektedir. Dudak kaldırma ameliyatı bir estetik cerrahi ameliyatıdır. Estetik ameliyatların genelinde olduğu gibi iyileşme süreleri gelişen teknikler ile kısalmıştır. Dudak ile burun aralığının normal değerleri 12-15 mm aralığında değişkendir.

Ancak bu mesafeden fazla olan kişiler normal bir açıklığa gelebilmesi adına cerrahi tercih edebilmektedirler. Dudak kaldırma ameliyatı ile bu mesafenin kısaltılması mümkündür. Estetik alanında her geçen gün yeni buluşlar tanıtılmaktadır. Kesi yöntemleri, cerrahi metotlar değişerek yeni düzen içerisinde şekillenmektedir. Güncel yöntemlerle dudak kaldırma ameliyatı kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Dudak kaldırma ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinin kolay olduğunu belirtebiliriz. Ancak her operasyonda olduğu gibi bir miktar gerilme hissiyatı, acı ya da ağrı hissedilebilir. Bu durumun kişiden kişiye değişken olduğunu, iyileşme sürecinin kısaldığını belirtmekte fayda vardır. Dudak kaldırma ameliyatı sonrasında iyileşme süreci kolay olup kısa süreler içerisinde yepyeni bir görünüme sahip olunması mümkündür. Anatomik oluk ve çukurlardan oluşan yapıların estetik operasyonlar eşliğinde düzeltilmesi mümkündür.

Dudak kaldırma sık kullanılan, cerrahi teknikler açısından gelişimini tamamlamış, deneyimli ellerin yer aldığı bir operasyondur. Her operasyon gibi riskleri bünyesinde barındıran bu işlem emin ellerde gerçekleştirilmelidir. Dudak kaldırma operasyonlarının da risklerinin olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Hekimin görevleri arasında hastanın tedavi metoduna yönelik aklına takılan soruları yanıtlaması gibi bir sorumluluğu bulunmaktadır.

Dudak Kaldırma Ameliyatının Etkileri Nelerdir?
Dudak kaldırma; Üst dudak ile burun arasındaki mesafeyi kısaltarak ağzın hacmini ve hacmini artırmayı amaçlayan estetik bir cerrahi işlemdir. Yüz estetiğindeki altın orana göre üst dudak ile burun tabanı arasındaki “kolumella” adı verilen kolonun uzunluğu 12 ile 15 milimetre arasında olmalıdır.

Dudak kaldırma tedavisinden sonraki ilk 1-2 gün dudaklarda hafif bir şişlik görülmesi muhtemel bir durumdur. Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılar hafif ağrı kesicilerle giderilebilir. Uzman ve tecrübeli bir plastik cerrah tarafından hastane ortamında yapıldığı sürece yan etki oranı düşüktür. İyileşme süreci ortalama 1 hafta sürer. Tedavinin etkileri hemen görülebilmekle birlikte, ortalama 1 yıl boyunca dudaklar yine de mükemmel şeklini alır.

Burun İle Dudak Arasındaki Mesafe Ne Kadar Olmalıdır?
Yüz hatları herkeste farklılık gösterir. Kiminin küçük yüz hatları varken kiminin büyük yüz hatları olabilir. Göz, burun, dudak, yanak, kaş birbirleri ile orantılı olması için altın oran denilen oranımızı bilmeliyiz. Bu orana göre olması gereken mesafeleri öğrenebilirsiniz ve ona göre kısa ya da uzun olan kısımları anlarsınız. Burun ile dudak arasındaki mesafe 12-15 mm aralığında olur. Bu ölçü herkesin yapısal yüz hatlarının özelliklerine göre değişim göstermektedir ama altın oran dediğimiz orana uyması için 15 mm’den fazla olmaması gerekmektedir. Burun ile dudak arasında ki mesafeyi kısaltmak mümkündür bunun için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden sizin için uygun olanını doktorunuz ile karar vermelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
  • Sıkça Sorulan Sorular Dudak Konumlandırma Nedir?
  •  Gülüş esnasında diş etlerinin aşırı düzeyde görünmesinden şikayetçi olan hastaların diş etlerine yapılan müdahale ile söz konusu probleminin ortadan kaldırılması dudak konumlandırma uygulaması olarak adlandırılıyor. Bu işlem günümüzde çok sayıda kişinin faydalandığı pembe estetik uygulamalarından yani diş eti estetiklerinden biridir.
  • Sıkça Sorulan Sorular Kimler Dudak Konumlandırma Uygulamasından Faydalanabilir?
  •  Doğal dental estetik uygulamalar arasında yer alan dudak konumlandırma işleminden diş etlerinin aşırı görünmesinden rahatsız olan her birey faydalanabilir. Ancak öncesinde diş etlerinin detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekiyor.
  • Sıkça Sorulan Sorular Dudak Konumlandırma Nasıl Yapılır?
  •  Öncelikle yapılan muayene esnasında diş etlerinin yeniden seviyelendirilmesi için ne kadar dişeti dokusunun çıkarılacağı planlanıyor. Sonrasında gülüş esnasında diş etlerinin görünen fazla kısmı ağrısız yöntemler eşliğinde çıkarılıyor ve böylelikle estetik açıdan çok daha güçlü bir gülüş elde edilebiliyor. Bu işlem sonrasında dişlerin daha uzun bir görünüm kazanması da mümkün hale geliyor.
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp