Dudak Konumlandırma

Çok yeni bir kavram olması nedeniyle halk arasında pek bilinmeyen dudak konumlandırma işlemi aslında dudak bölgesine bir müdahale yapılmasını kapsamıyor.  Gülüş esnasında diş etlerinin aşırı düzeyde görünmesinden şikayetçi olan hastaların diş etlerine yapılan müdahale ile söz konusu probleminin ortadan kaldırılması dudak konumlandırma uygulaması olarak adlandırılıyor. Bu işlem günümüzde  çok sayıda kişinin faydalandığı pembe estetik uygulamalarından yani diş eti estetiklerinden biridir.

dudak konumlandirma uygulaması
dudak konumlandirma uygulamasi

Kimler Dudak Konumlandırma Uygulamasından Faydalanabilir?

Doğal dental estetik uygulamalar arasında yer alan dudak konumlandırma işleminden diş etlerinin aşırı görünmesinden rahatsız olan her birey faydalanabilir.  Ancak öncesinde diş etlerinin detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekiyor. Çünkü bu uygulamanın yapılabilmesi için diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Diş etleri ile ilgili herhangi bir problemin tespit edilmesi durumunda öncelikle söz konusu sağlık sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik tedavinin uygulanması gerekiyor. Tedavinin tamamlanmasından ve diş etlerinin sağlıklı bir forma kavuşmasının ardından dudak konumlandırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Dudak Konumlandırma Nasıl Yapılır?

Lip repositioning yani dudak konumlandırma lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir.  Bu sayede hasta açısından son derece konforlu bir süreç eşliğinde uygulama tamamlanabiliyor. Uygun esnasında yapılan müdahalelerin hiçbirinde  hastanın acı, hızı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmuyor. Dudak konumlandırma uygulamasının ne kadar sürede tamamlandığı hastadan hastaya farklılık gösterdiği için net bir süreden söz edemiyoruz. Ancak genel olarak iş hayatınıza ya da sosyal hayatınıza uzun süre ara vermenizi gerektirecek bir işlem olmadığını belirtebiliriz.

Öncelikle yapılan muayene esnasında diş etlerinin yeniden seviyelendirilmesi için  ne kadar dişeti dokusunun çıkarılacağı planlanıyor. Sonrasında gülüş esnasında diş etlerinin görünen fazla kısmı ağrısız yöntemler eşliğinde çıkarılıyor ve böylelikle estetik açıdan çok daha güçlü bir gülüş elde edilebiliyor.  Bu işlem sonrasında dişlerin daha uzun bir görünüm kazanması da mümkün hale geliyor. Dolayısıyla gülüş esnasında dudakların bittiği yerde hafif bir diş eti görünümünün de eşlik ettiği diş görünümü başlıyor. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve aynı zamanda muayene için hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz.

dudak-konumlandirma uygulamasi

Dudak Konumlandırma Kimler İçin Uygundur?

Dudak konumlandırma işlemi, diş etlerinin gülümseme esnasında çok fazla ön plana çıkması ve dişlerin üzerini kaplayan damak kısmının mesafesini kapatmaya denir. Dudak konumlandırma işlemi herkes için uygun bir işlemdir. Bu işlem sırasında yapılan operasyona ise “pembe estetik” yani diş eti estetiği uygulaması yapılır.

Bu operasyonu yaptırmak isteyenler öncelikle diş etinin muayene edilip eğer sağlıklı ise ameliyat gerçekleştirilir. İltihap, uçuk, yara gibi deformasyonlar diş eti üzerinde mevcut ise öncesin de bir tedavi aşaması yapılır ve daha sonra operasyona geçilir. Bu estetiği geçirenler arasında herhangi bir şikayete rastlanılmaz aksine acısız ve rahat bir operasyon ile diş eti probleminizden kurtulabilirsiniz. Diş etlerinin yukarı kaldırılması operasyonu hemen her klinikte mevcuttur.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Üst dudaklar, yüz güzelliği ve gülüş estetiğinin önemli bir parçasıdır. Özellikle üst dudakları uzun olanlar ve kanat kısımları içe kıvrılmış olan kişiler, bu görünümü dolgular ile düzelttirmektedirler. Yaşların ilerlemesi de dudaklarda sarkma oluşturmaktadır. Üst dudağa yapılan dolgunun altı ayda bir değiştirilmek zorunda olması ve alerjik reaksiyon oluşturabilmesi, bu uygulamadan uzaklaşılmasına neden olmaktadır.

Dudak kaldırma ameliyatları ise, bu sorunları ortadan kaldırmakta ve dudaklara güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Burun ve üst dudak arasındaki bölgede açılan küçük bir kesi ile yapılan ameliyat, anestezi altında ve yaklaşık bir saat sürmektedir. Ameliyat sonrası şişik ve ağrılar, bir haftada geçmekte ve estetik dikişler ise kısa sürede kaybolmaktadır.

Bu bölümde Dudak Konumlandırma üzerine sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Dudak Konumlandırma Nedir?

Gülüş esnasında diş etlerinin aşırı düzeyde görünmesinden şikayetçi olan hastaların diş etlerine yapılan müdahale ile söz konusu probleminin ortadan kaldırılması dudak konumlandırma uygulaması olarak adlandırılıyor. Bu işlem günümüzde  çok sayıda kişinin faydalandığı pembe estetik uygulamalarından yani diş eti estetiklerinden biridir.

Kimler Dudak Konumlandırma Uygulamasından Faydalanabilir?

Doğal dental estetik uygulamalar arasında yer alan dudak konumlandırma işleminden diş etlerinin aşırı görünmesinden rahatsız olan her birey faydalanabilir.  Ancak öncesinde diş etlerinin detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekiyor.

Dudak Konumlandırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapılan muayene esnasında diş etlerinin yeniden seviyelendirilmesi için  ne kadar dişeti dokusunun çıkarılacağı planlanıyor. Sonrasında gülüş esnasında diş etlerinin görünen fazla kısmı ağrısız yöntemler eşliğinde çıkarılıyor ve böylelikle estetik açıdan çok daha güçlü bir gülüş elde edilebiliyor.  Bu işlem sonrasında dişlerin daha uzun bir görünüm kazanması da mümkün hale geliyor.