Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Lazer Diş Hekimliği

Diş Hekimliğinde Lazer Kullanımı
Diş hekimliğinde lazer dişlerde bulunan çürük dokuları temizlemek, diş eti ameliyatlarını yapmak gibi çeşitli tedavilerde kullanılmaktadır. Lazer ile sert dokular ve yumuşak dokular ile ilgili her çeşit tedavi yapılabilmektedir. Kök ucu kistlerin temizlenmesinde de lazer işlemi kullanılmaktadır. Estetik görünüm için, uzun diş etleri kesilerek, diş boyları uzatma işlemlerinde lazer kullanımı yapılmaktadır.

Diş hekimliğinde lazer kullanımı birçok avantajı vardır. Avantajları şöyle sıralamak mümkündür;

 • Çalışma sırasında sesi rahatsız etmez
 • Titreşim olmaması
 • Çoğunlukla anestezi kullanılmadan, iğne ile yapılıyor olması
 • Diş eti operasyonlarında kanama yaşanmaması
 • Çalışılan bölgede steril bir bölge oluşturması
 • Tedavi bittikten sonra hassasiyet ve ağrı olmaması

Özellikle hamilelerde, kalp hastalığı gibi ciddi problemleri olanlar ya da iğne yapılmasından korkan kişilerde lazer kullanımı çok avantaj sunmaktadır.

Diş Tedavilerinde En Çok Hangi Lazer Kullanılmaktadır?
Diş tedavilerinde de lazer kullanımı oldukça artan bir eğilimdedir. Bunun nedeni hastaya daha çok konfor sağlarken aynı zamanda ağrı açısından da minimum seviye sunar. Diş hekimlerinin en çok kullandığı lazer türü genel olarak diyot lazer olarak kabul edilir.

Kullanımı kolay ve kullanım alanı son derece geniştir. Bu lazer türünü biyopsi, diş eti beyazlatma, diş beyazlatma, iltihap giderme, diş çekiminden sonra oluşan kanama, implant için dişin üst kısmının açılması başta olmak üzere birçok noktada kolaylıkla kullanmak mümkündür.

Bu alanlara her geçen gün yenisi eklenmeye devam eder. Bunun için lazer diş hekimlerinde de kolaylık sağlar.

Diyot Lazer Hangi Diş Tedavilerinde Kullanılmaktadır?
Diş hekimlerinin de artık yoğun şekilde kullandığı lazerlerden bir tanesi de diyot lazer olarak kabul edilir. Bu yöntemin sık kullanılmasının nedeni ise genelde kısa sürede uygulanmasına karşılık daha çok başarılı sonuç elde edilmesidir.

Genel anlamda kullanıldığı alanların başında ise dişin beyazlatılması, diş enfeksiyonlarının tedavisi, biyopsi yapılması, çekimden sonra kanama durdurulması, dişte var olan hassasiyetin giderilmesi, uçukların yok edilmesi, yumuşak dokularda meydana gelen yapışıklıkların giderilmesi, diş etinin renginin açılması, implantlarda üst kısımların açılması gelir.

Bunlarla birlikte her geçen gün daha da artan bir kullanım alanı oluşur. Bundan dolayı diş hekimleri de sıklıkla lazer kullanımında bulunurlar.

Lazerle Diş Çürükleri Ağrısız Tedavi Edilebilir Mi?
Diş hekimleri tarafından da sıklıkla kullanılan bir durum olan lazer hakkında oldukça sık sorulan soruların başında çürük tedavisi gelir. Lazer kullanarak yapılan çürük tedavileri normal olarak yapılan tedavilerden daha başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar.

Kullanılan aletler ile yapılan temizlik sırasında dişte herhangi bir ısınma veya yüksek ısı oluşması da söz konusu olmaz. Ayrıca ağrı da olabilecek en az seviyeye kadar düşürülür. Lazer tedavisinde genel olarak doğru kullanım sağlandığında daha sonradan ihtiyaç duyulacak olan kanal tedavi olasılığı da azalır.

Çünkü doğru dokunun tespit edilmesi ve bu doku üzerinden işlem yapılması sağlanır. Bu nedenle ağrı da çok azdır.

Lazerle Dişeti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?
Diş hekimliği tedavilerinde çok sık kullanılan lazer yöntemi, son derece güvenlidir. Lazer eşliğinde yapılan cerrahi müdahalelerde kanama riski yoktur. Lazer uygulamalarının dikkatli ve kontrollü yapılması halinde aynı yerde birden fazla kere lazer kullanılabilir.

Lazerle dişeti tedavisinin avantajları arasında;

 • Küçük işlemlerde anestezi gerektirmemesi
 • Operasyon sürecinin kısalması
 • İyileşme sürecinde de zamandan tasarruf edilmesi sayılabilir.

Klasik tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığı zaman kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Enfeksiyon riskinin olmaması özellikle riskli hastalar ve gebelerde istenen sonucun elde edilmesine yardımcıdır. Diş eti açılırken lazerden faydalanılması halinde kesi yapılmadan, dikiş kullanılmadan kanamasız müdahale gerçekleştirilebilir. Lazer uygulamasının alerjik reaksiyona neden olduğu konusunda herhangi bir bilimsel çalışma yoktur.

Lazer İle Gülüş Tasarımı Yapılabilir Mi?
Estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilerin başvurabileceği uygulamalar bulunuyor. Son yıllarda geliştirilen ve oldukça modern olan yöntemler ile lazer cihazlar kullanılarak gülüş tasarımı yapılabiliyor.

Dişlerini beyazlatmak ve şekillendirmek isteyen kişiler, profesyonel olarak sunulan hizmetlere başvurabiliyor. Tecrübeli ve bilgili uzmanlar tarafından yapılan lazer gülüş tasarımı işlemlerinin farklı özellikleri bulunuyor. Lazer tekniği ile çeşitli hastalıkların tedavisinde de üst düzey başarı sağlanabiliyor.

Dış beyazlatma için oldukça etkin bir yöntem olan lazer uygulamalarından yararlanmak isteyen kişiler, farklı iletişim kanalları üzerinden bilgi alabiliyor. Estetik bir gülüşün yanı sıra daha güçlü dişlere sahip olmak için uygun fiyatlarla sunulan lazer ile gülüş tasarımı uygulamalarından yararlanılabilir.

Dişte Cerrahi İşlem Sonrası Lazer Uygulamasının Faydası Var Mıdır?
Lazer yoğunlaştırılmış ışın teknolojisidir. Basitçe bir yakma eylemi olarak görülen lazer gerek hastalıkların tedavisinde gerek ameliyat sürecinde rol almaktadır. Tıpta birçok alanda yer alan lazer teknolojisinin cerrahi işlem sonrasında sterilizasyon görevi üstlendiği bilinmektedir. Teknolojik gelişmeler ile yaygınlaşan lazer ameliyat esnasında kanamanın azaltılması adına koterizasyon yani yakma işleminde kullanılmaktadır.

Kanama olan dokular lazer ile yakılarak kanama durdurulabilmekte ya da azaltılabilmektedir. Dişte cerrahi işlem sonrasında uygulanan lazerin doku sterilizasyonu ve dikiş ihtiyacını ortadan kaldırması ile önemli olduğu bilinmektedir. Yeni bir teknoloji olması sebebiyle lazer uygulamasına dair birçok yayın bulmak mümkündür. Lazer uygulaması sonrasında daha az bakım gerektirmesi cerrahi sonrasındaki önemini vurgulamaktadır.

Çocukların Dişlerinde Lazer İle Yapılan Tedavilerin Avantajları Nelerdir?
Lazer tedavisi ile diş problemlerinin giderilmesi son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde tercih edilme nedenlerinden biri iğnesiz ve ağrısız bir işlem olmasıdır. Çocukları rahatsız eden ve korkutacak bir gürültü ortamı yaratmaz. Rahatsız edici bir sesi yoktur denilebilir. Anesteziye ihtiyaç yoktur ve buda çocuk için önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Son derece steril ve işlem sonrası kolay uyum sağlanabilecek bir operasyondur. Kanama ve işlem sonrası hassasiyet riski düşüktür. Bu avantajlar sayesinde çocukların diş hekimine olan kötü bakış açısı ve korkusu en aza indirilmiş olmaktadır. Diş eti sorunlarında da uygulanan bu yöntem oldukça hızlı ve zaman almayan bir yöntem haline gelmektedir.

Diş Eti Lazer Tedavisi Nedir?
Son dönemlerde diş eti problemlerini gidermek amacıyla lazer tedavileri çok tercih edilmektedir. Lazer tedavisi diş eti problemlerini giderme konusunda son derece başarılı ve hastalarımız için konforlu bir tedavidir. Doğru tedavi ve uzman hekimler tarafından uygulanan profesyonel işlemler sayesinde daha sağlıklı dişlere sahip olmak mümkündür. Lazer kullanan hekimin tecrübesi bu süreçte son derece önemlidir.

Tecrübesiz ellerde yapılan işlemler doku hasarına sebep olabilir. Bu yüzden uzman ellerde ve güvenilir yerlerde yaptırmak gerekir. Diş eti lazer tedavisi sayesinde diş etleri daha sağlıklı görünür. Diş eti normal görünümüne kavuşur ve normal gül kurusu rengine geri döner. Lekelenme, diş eti kanaması gibi etkenler yok edilir.

Sıkça Sorulan Sorular
 • Sıkça Sorulan Sorular Diş Tedavilerinde En Çok Hangi Lazer Kullanılmaktadır?
 •  Diş hekimlerinin en çok kullandığı lazer türü genel olarak diyot lazer olarak kabul edilir. Kullanımı kolay ve kullanım alanı son derece geniştir. Bu lazer türünü biyopsi, diş eti beyazlatma, diş beyazlatma, iltihap giderme, diş çekiminden sonra oluşan kanama, implant için dişin üst kısmının açılması başta olmak üzere birçok noktada kolaylıkla kullanmak mümkündür.
 • Sıkça Sorulan Sorular Lazerle Diş Çürükleri Ağrısız Tedavi Edilebilir Mi?
 •  Lazer kullanarak yapılan çürük tedavileri normal olarak yapılan tedavilerden daha başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar. Kullanılan aletler ile yapılan temizlik sırasında dişte herhangi bir ısınma veya yüksek ısı oluşması da söz konusu olmaz. Ayrıca ağrı da olabilecek en az seviyeye kadar düşürülür.
 • Sıkça Sorulan Sorular Lazerle Dişeti Tedavisinin Avantajları Nelerdir?
 •  Lazerle dişeti tedavisinin avantajları arasında; Küçük işlemlerde anestezi gerektirmemesi, Operasyon sürecinin kısalması, İyileşme sürecinde de zamandan tasarruf edilmesi sayılabilir.
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp