Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Masseter

Masseter Tedavisi nedir?
Masseter tedavisi; yüze v hattını sağlayan, yüzün alt bölümünün inceltilerek daha zarif bir görüntü katmak amacıyla yapılan estetik ameliyatıdır. Kare biçimli yüzler kişiye daha kaba bir ifade katar ve bundan rahatsızlık duyan kişiler yüzlerinde ufak değişikliğe ihtiyaç duyar.

Ruhsal ve psikolojik olarak rahatsızlık veren bu durum kolay bir işlemler ortadan kalkar. Masseter botoks sadece kare ve yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin v hattına sahip olmasını değil, zayıf bir çene yapısına sahip kişilerin belirgin bir çeneye sahip olmasını da sağlıyor. Tedavi süresinde herhangi bir ağrı yaşanmaz ve sosyal yaşamınıza devam edebilirsiniz.

İşlem uygulandıktan 1 hafta sonra kaslarda yumuşama, 6 haftalık bir süreçte ise çene yapısını tam olarak görebilirsiniz.

Çene Küçültme Tedavisi Nedir?
Çene küçültme nedir, sorusu, bir anlamda yüzün yeniden şekillendirilmesine yönelik yapılan enjeksiyon tekniği şeklinde cevaplandırılabilir.

Kadınlarda ve erkeklerde yüz tipi ya da ideal çene şekli farklı olur. Kare bir yüz erkeklerde güçlü bir imaj sağlar iken kadınlardaki tercih ise ince yüz şekli olur. Bu sebep ile özellik ile kare tipi yüz şeklinde sahip olan kadınlar, yumuşak ve daha estetik bir görünüm elde etmek bu yola başvuruyor.

Ameliyat olmadan günümüzde çene kası küçültme işlemi için tedaviler yapılıyor. Ameliyatsız bir çözüm olduğu için de daha çok tercih ediliyor. Bu enjeksiyon ile 15 dakika içerisinde gerçekleşen işlem, kasların gevşemesi ve alt yüzdeki görünüşün yumuşaması için kullanılır.

Tedaviden Sonra Başlangıçta Ya Da Sonraki Günlerde Herhangi Bir Ağrı Yaşanır Mı?
Her ortodonti alanındaki tedavide, belirli aşamalarda ve belirli düzeylerde ağrı yaşanılır. Yaşanan ağrısın hissedilme şiddeti kişilerin sahip olduğu acı eşiğine bağlı olarak değişim gösterir. Ortodonti alanındaki tedavilerin başlangıcında ağrı hissedilme durumu yüksektir.

Bu durumun sebepleri; ağzın yeni bir tedavi sürecine adapte olmasından kaynaklı ağrılar ve dişlere uygulanacak kuvvetlerdir. Bu durum geçicidir, alışıldıktan sonra ağrı vermez. İlerleyen zamanlarda da ağrı oluşabilir. Dişler üzerinde uygulanacak her kuvvet birer ağrı sebebidir.

Ancak ağzın bu duruma alışması nedeniyle eşiği yükselecektir ve ağrı hissedilmez bir hale gelecektir. Dolayısıyla bilinmesi gerekir ki, tedavi başladıktan sonra hissedilir düzeyde çok fazla ağrı yaşanmaz.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp