Zirkonyum (Porselen Dişler)

Dişlerinde ağız ve diş sağlığı sorunları yaşayan bireyler, dişlerinin görünümünden memnuniyetsizlik duyabilirler. Bu durum, gülüşlerinden kaynaklanan bir hoşnutsuzluk yaratabilir ve sosyal yaşantılarında özgüven eksikliğine neden olabilir. Zirkonyum veya porselen dişler, istenilen estetik ve güzel görünüme ulaşmak için etkili bir çözüm sunar.

Zirkonyum, diş estetiği alanında sıkça tercih edilen malzemelerden biridir. Bu tercihin arkasındaki neden, estetik açıdan en üst düzeyde sonuçlar sağlamasıdır. Zirkonyum porselen dişler, doğal dişlere oldukça yakın bir doku özelliği sergileyen ve ışığı geçirebilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, zirkonyum porselen dişler, geleneksel protezlerde ve köprü dişlerinde kullanılan gri metali tercih edilen beyaz bir alaşım ile değiştirir.

Ankara Zirkonyum Tedavisi
Ankara Zirkonyum Tedavisi

Zirkonyum porselen diş nerelerde kullanılır?

Zirkonyum yapılı porselen dişler, estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Diş beyazlatma işlemleriyle elde edilemeyen daha ileri derecedeki renkleşmeler için tercih edilen bir tedavi olan zirkonyum, çeşitli durumlarda kullanılabilir. Kalıtsal yapı bozukluklarında, diastema gibi dişler arasındaki boşluklarda veya çapraşık dişlerde, dönüşüm geçirmiş ve renklenmiş, yapısal problemler gösteren dişlerde, bozulmuş dolgu dişlerinde ve arka dişlerde zirkonyum kullanılabilir. Ayrıca, ön grupta implant üstü protezlerin ardından tercih edilen zirkonyum porselen dişler, gülüş estetiği tedavilerinde de sıkça tercih edilir.

Operasyon sırasındaağrı hissedilir mi?

Zirkonyum porselen kaplama operasyonları genellikle lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Daha sonra, diş rengi üzerine geçici bir kaplama uygulanarak dişlerin sıcak ve soğuk hassasiyetleri önlenir. Operasyon sırasında lokal olarak uygulanan anestezi sayesinde, işlem genellikle ağrısızdır. Nadiren, hafif bir sızlama hissedilebilir ancak anestezi sayesinde operasyonun ağrısız bir şekilde tamamlanması sağlanır.

Ankara İmplant Tedavisi
Ankara Zirkonyum Tedavisi

Zirkonyum Diş KaplamanınAvantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplaması, bir dizi avantaja sahiptir:

1. Güzel bir gülümseme elde edersiniz.
2. Dişleriniz plak birikimine karşı korunur ve plak birikmez.
3. Çay ve kahve gibi içecekler dişlerinizde sararmaya neden olmaz ve renk değişmez.
4. Ağız kokusu oluşmaz.
5. Düzenli kontrollerle uzun süre kullanılabilir.

Bu nedenlerle, zirkonyum diş kaplamasını tercih ederek bu faydaları elde edebilirsiniz.

İletişime geçmek için 0 312 287 76 11 & 0 530 556 16 52 numaralı whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışma Saatlerimiz Hafta içi ve Cumartesi 9:30 – 18:00

Close No menu locations found.