İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, yapay diş köklerinin çene kemiğine vidalama yöntemiyle yerleştirilmesini ve eksik dişlerin yerine yeni dişlerin yapılmasını içerir. Bu yapay kökler uzun ömürlüdür ve yaşam boyunca kullanılabilirler. Vidalar genellikle titanyum malzemeden yapılmıştır ve çene kemiği içine yerleştirilirler.

Ankara İmplant Tedavisi
ankara implant tedavisi

İmplantNedir ?

İmplant, titanyum vidaların çene kemiği içine yerleştirilmesiyle eksik dişlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Diş protezleri, yapay vidaların üzerine yerleştirilir. İmplant tedavisinde, diğer yöntemlerin aksine eksik dişin yanındaki komşu dişlere müdahale edilmez. Yani, komşu dişlere kesme işlemi uygulanmaz. İmplant dişler, doğal dişlerle aynı işlevi görür ve kök görevi gören implantlar, doğal dişlerden farksızdır. Bu sayede kişi konuşabilir, gülebilir ve yemek yiyebilir.

İmplant cerrahisinde, doğal diş kökleri vida benzeri metal direklerle değiştirilir ve eksik ya da hasarlı dişlerin yerine gerçek dişlere çok benzeyen yapay dişler yerleştirilir. Diş implantları, başarısız protez işlemleri veya köprü dişlere bir alternatif olarak tercih edilir ve geleneksel uygulamalara göre daha popüler hale gelmiştir.

İmplant Tedavisi Ağrılı Mıdır

İmplant tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için hasta genellikle herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Operasyon sonrasında hafif düzeyde şişlik ve ağrı oluşması normaldir. Bu tür durumlarda, hekimin tavsiyesi üzerine ağrı kesici kullanılabilir.

Ankara İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Fiyatları 2024

İmplant tedavisi fiyatları hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir çünkü tedavi uzun süreli ve karmaşık işlemleri içerir. Bu tedavi genel diş tedavilerinden daha kapsamlı ve maliyetlidir. Fiyatlar, hastanın diş yapısı, kullanılan implantların markası ve kalitesi, eksik diş sayısı gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Tüm implant markaları aynı işlevi gösterse de, kullanılan malzemeler fiyatlar üzerinde farklılık yaratabilir. Bu nedenle, implant tedavisi için fiyat almak için öncelikle bir diş hekimine danışmak önemlidir.

Fiyatlar Yakında Eklenecektir
TL
Detaylar Yakında Eklenecektir

İmplant tedavisi uygulandıktansonra nasıl avantajlarınız olur?

İmplant uygulaması, eksik dişler için en etkili tedavi yöntemlerinden biridir ve bu işlem sonrasında ağız ve diş sağlığınız için bir dizi önemli avantaj elde edersiniz.

Eksik dişlerinizin tamamlanmasıyla, yemek yerken daha rahat çiğneyebilir ve istediğiniz her türlü gıdayı tüketebilirsiniz.

Bu durum, daha sağlıklı bir yaşam tarzına adım atmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, estetik ve güzel bir görünüme kavuşarak özgüveninizi artırabilir ve sosyal hayatınızda daha mutlu olabilirsiniz.

İletişime geçmek için 0 312 287 76 11 & 0 530 556 16 52 numaralı whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışma Saatlerimiz Hafta içi ve Cumartesi 9:30 – 18:00

Close No menu locations found.