PEMBE ESTETİK(DİŞ ETİ GÜLÜMSEMESİ)

Beyaz ve düzgün dişlere sahip olmak, etkileyici ve güzel bir gülümseme elde etmenin yeterli olmadığını biliyoruz. Gülümsediğinizde diş etlerinizin de bu estetik görünümü desteklemesi önemlidir. Diş eti, gülüşünüzün estetiğini tamamlayan önemli bir unsurdur, çünkü dişlerle olan seviyesi, rengi ve sağlıklı olması gülüşünüzün güzelliğini belirler. Bu noktada devreye giren pembe estetik uygulamalar, diş estetiğini tamamlar.

Son yıllarda giderek daha popüler hale gelen kusursuz bir gülümseme tasarımı, pembe estetik uygulamalarıyla gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin, sıkça karşılaşılan gülümsediğinizde diş etlerinin fazla görünmesi problemi olan “gummy smile” sorunu, pembe estetik ile giderilebilir. Bu işlemde, öncelikle hastanın diş etlerindeki fazlalıklar belirlenir ve ardından ağrısız ve kanamasız bir şekilde fazla diş eti dokuları çıkarılır. Bu sayede tek bir uygulama ile daha güzel bir gülümseme elde edilir.

diş eti gülümsemesi pembe estetik
diş eti gülümsemesi pembe estetik

Pembe EstetikYöntemleri Nelerdir?

Pembe estetik uygulamalar, her hastanın ihtiyaçlarına göre planlanır. En çok tercih edilen pembe estetik uygulamalardan bazıları şunlardır:

  1. Rejeneratif Yaklaşımlar: Diş eti hastalıkları bazen dokularda hasara neden olabilir. Bu durumda, vücudun kendi iyileştirme mekanizmaları uyarılarak yeniden yapılanmanın teşvik edilmesi amaçlanır.
  2. Gingivektomi: Diş etlerindeki aşırı büyümeyi düzeltmek için tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemle, diş etlerine ideal seviyeyi kazandırmak ve estetik bir gülümseme elde etmek amaçlanır.

Diş Eti Gülüşü (Gummy Smile) Nasıl Bir Sorun Teşkil Eder?)

Diş eti gülümsemesi, sıkça karşılaşılan bir durumdur. Mimik kaslarının aşırı çalışması veya yapısal sorunlar nedeniyle gülüş sırasında diş etlerinin fazla görünmesi, “gummy smile” olarak bilinir. Üst dudak gülümsediğinizde çok fazla yukarı doğru kalkarsa, bu tip bir gülümseme oluşabilir. Estetik açıdan rahatsızlık veren bu durumun patolojik bir etkisi yoktur.

Yani, mimik kaslarında ortaya çıkan ve gülümsemenin bu şekilde oluşmasına neden olan bir sorun dışında herhangi bir sağlık problemi söz konusu değildir. Ancak bu durum, sosyal açıdan kişileri etkileyebilir ve kişinin rahatsızlık hissetmesine yol açabilir. Diş eti gülümsemesi sorunu oldukça yaygındır. Bu durumdan kurtulmak isteyen kişiler, genellikle kısa sürede bu sorundan tamamen kurtulabilirler.

Ankara Porselen Lamina

İletişime geçmek için 0 312 287 76 11 & 0 530 556 16 52 numaralı whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışma Saatlerimiz Hafta içi ve Cumartesi 9:30 – 18:00

Close No menu locations found.