BONDİNG TEDAVİSİ (DİASTEMA KAPATMA)

Dişlerin estetik görünümünü iyileştirmek amacıyla yapılan bonding diş tedavisi, mevcut diş yüzeyine şekil verme veya kompozit rezin tabakası eklemeyi içerir. “Bonding” terimi, yapışma veya bağlanma gibi anlamlara gelir ve estetik diş uygulamalarında özel bir anlam taşır.

Bonding diş tedavisi, kişinin dişlerinin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu işlemde dişlerin şekil ve renk bozuklukları düzeltilir, boşluklar kapatılır. Kırık, leke veya çürük gibi diş problemleri varsa, bunların onarılması ve dişler arasındaki boşlukların kapatılması için bonding tekniği tercih edilebilir.

Bonding diş tedavisi, kişinin dişlerinin daha doğal ve estetik bir görünüme hızlı bir şekilde kavuşmasını sağlayan konservatif ve minimal bir işlemdir. Uygulama sonrasında hemen gözle görülür sonuçlar elde edilir. Bu nedenle, gülüşünü daha estetik hale getirmek isteyen hastalar arasında popüler bir seçenektir.

Bonding Tedavisi İdiastema kapatma
Bonding Tedavisi İdiastema kapatma

Bonding Diş Tedavisi Nedir?Tedavisi Nedir?

Bonding diş tedavisi, dişlerdeki lekelerin, kırıkların veya küçük çatlakların onarılması ve diş şeklinin düzeltilmesi için tercih edilen bir estetik diş uygulamasıdır. “Bonding” kavramı, yapıştırma veya tutturma gibi anlamlara gelir. Bu tedavi sırasında, dişlerin ön yüzeyine renkli veya beyaz bir dolgu malzemesi uygulanır.

Bonding Diş TedavisindeAğrı ve Hassasiyet Olur Mu?

Estetik amaçlarla yapılan uygulamalar, örneğin bonding diş tedavisi, hastaların herhangi bir ağrı veya hassasiyet yaşamadan tamamlanır. Dişlerin yeniden şekillendirilmesi, boşlukların kapatılması ve renk eşitsizliklerinin düzeltilmesi gibi işlemler, hastaya anestezi uygulanmadan gerçekleştirilir.

Ancak, çürük dişlerin tedavi edilmesi gerekiyorsa, bu sırada hastaya lokal anestezi uygulanabilir. Anestezi sağlandıktan sonra, dişlerdeki çürükler hasta tarafından ağrı veya hassasiyet hissetmeden temizlenir. Ardından, bonding tedavisi uygulanır.

Ankara İmplant Tedavisi

İletişime geçmek için 0 312 287 76 11 & 0 530 556 16 52 numaralı whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışma Saatlerimiz Hafta içi ve Cumartesi 9:30 – 18:00

Close No menu locations found.