Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Mini Dental İmplantlar

Mini Dental İmplantlar
Mini Dental İmplantlar sayesinde implant destekli protezlerin diş etlerine sabitlenmesi sağlanır. Bu tedavi ile birlikte, çenede gevşek duran ya da çeneye rahatsızlık veren diş protezlerinin mini dental implantlar ile sabit hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Uygulama esnasında Mini Dental İmplantlar, çene içerisine monte edilerek kemiğe sıkıca bağlanır. Sonraki süreçte ise protezin alt kısmı mini implant üzerine yerleştirilerek protez sabitlenir. Bu sayede hasta; konuşurken, gülerken, yemek yerken protez yerinden oynamadığı için kendini daha rahat hissedebilir.

Bu yöntemde protez yapıştırıcısına ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca ağıza uygulanması oldukça kolay olduğu için bir diş kliniğin de ortalama iki saatlik bir tedavi ile seans sonlanır.


Herkese Mini Dental İmplant Yapılır mı?
Dental implant diş eksiliği olan hastaların dişin üzerine protez yapılarak hafif ama güçlü etki gösteren implantın yapılmasına denir.

İmplantlar genel olarak çene kemiğine yerleştirilir. Mini dental implantlar ise büyüklerine ebatla daha küçük boyutlar da olan ve çapı 2.mm olan küçük implant türüdür. Bu implant diş etin de kesiğe neden olmadan yerleştirilir ayrıca ekonomiktir.

Yaşlı ve hastalar üzerinde de rahatça uygulanabilir. Bu uygulama esnasında aşırı kanama ve şişliğe rastlanmaz. Mini dental implantlar herkes üzerinde kullanılabilir yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar rahatça kullanabilir.

Ancak bu implantların kullanılmadığı durumlar ise kemik erimesi rahatsızlığı olanlar, daha önce çene kırılması gibi rahatsızlık geçirenler, üst çene kemiği 13 mm den az alt çene kemiği ise 10 mm den az olan hastalar bu yöntemden faydalanamaz.

Mini Dental İmplantın Avantajları Nelerdir?
Normal implantlardan daha küçük boyutlarda olan mini dental implantlar, yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulama öncesi, hastanın diş ve çene yapısı incelenmekte ve görüntüleme sistemi ile uygunluk kontrolü yapılmaktadır. Mini dental implant uygulamaları yüksek tansiyon, diyabet ve kalp hastası olanlarla, yaşı ilerlemiş olan kişilere de yapılabilmektedir.

Mini dental implantların maliyetleri, normal implantlara oranla daha ekonomik olmaktadır. Bu uygulamada, diş etleri kesilmediği için uygulama çok daha kolay gerçekleşmekte ve iyileşme süreci daha kısa olmaktadır. Çene kemiğine çok küçük delikler açıldığından, uygulama sonrasında kanama, ağrı ve şişlik oluşmamakta, aynı seansta protezler de takılabilmektedir. Çene kemik seviyesi düşük olan kişilerde ise bu uygulama yapılamamaktadır.

Mini Dental İmplantların Kırılma Tehlikesi Mevcut Mu?
Gerçek dişler gibi mini dental implantların da kırılma ihtimali vardır. Ancak bu durum çok sık görülen şikayetlerden değildir. Mini dental implantlar gereği gibi korunduğu takdirde çok uzun süre kullanılabilir. Hatta çene kemiklerinde erime olmazsa ömürlük kullanım söz konusudur.

Ağız hijyenine yeterli özen gösterilmemesi, sigara kullanımı ya da kemik erimesi gibi sağlık sorunlarının çene kemiklerini etkilemesi gibi durumlarda uzak bir ihtimal de olsa kırılma olabilir. Titanyum alaşımından yapılan mini dental implantlar normal çene hareketleri ve ısırmalar nedeniyle kırılmaz. Çünkü titanyum çok sağlam bir metaldir ve insan vücuduna kolaylıkla adapte olur. Mini dental implantların kırılması halinde değiştirilmesi gerekebilir. Değişim işlemleri uzman bir diş hekimi tarafından kolayca yapılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular
  • Sıkça Sorulan Sorular Mini Dental İmplantlar Ne İçin Kullanılır?
  •  Mini Dental İmplantlar sayesinde implant destekli protezlerin diş etlerine sabitlenmesi sağlanır. Bu tedavi ile birlikte, çenede gevşek duran ya da çeneye rahatsızlık veren diş protezlerinin mini dental implantlar ile sabit hale getirilmesi sağlanmaktadır.
  • Sıkça Sorulan Sorular Mini Dental İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?
  •  Bu yöntemde protez yapıştırıcısına ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca ağıza uygulanması oldukça kolay olduğu için bir diş kliniğin de ortalama iki saatlik bir tedavi ile seans sonlanır.
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp