Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Titanyum İmplant Kanser Yapar Mı?

Titanyum İmplant Kanser Yapar Mı?
Titanyum implant doku dostudur. Ne kanser ne de kemik erimesine sebep olmaz.

İmplantlar, titanyumdan yapılmaktadır. Titanyum sadece implantta değil, ortopedide de yoğun kullanılan bir metaldir. Titanyumla ilgili hiçbir kanser vakasına rastlanmamıştır. Titanyum, sağlamlığı, hafifliği ve toksik olmamasının yanı sıra biyouyumluluk ve kemik entegrasyonunun çok iyi olması dolayısıyla; implant yapımında en çok tercih edilen metaller arasında gelmektedir.

Titanyumun en fazla kullanıldığı implantlardan biri de diş hekimliği alanıdır. Titanyum diş implantlarının üstün özellikleri dolayısıyla uzun yıllardır dünyada ve Türkiye’de güvenle kullanılmaktadır.

"Literatürde Kansere Yol Açtığına Dair Bir Araştırma Bulunmuyor"
Aksine tüm test sonuçları titanyum diş implantlarının çok güvenli implantlar olduğunu göstermiştir. Hem dünya literatüründen hem de Türkiye deki enstitülerin yaptığı testlerden edindiğimiz bilgi ve tecrübeye göre, titanyum implantlarının kanserle bir ilişkisi bulunmamaktadır.

İmplant Kemik Erimesi Yapar Mı?
İmplant, diş protezi alanında her geçen yıl daha çok kullanım alanı bulan bir uygulamadır. İmlantla hastanın ağzında eksik olan dişlerin yerine gerçek dişlere en yakın konforu sunacak protezler yerleştirilir. Bu protezler ömür boyu kullanılabilecek özelliklere sahiptir. Implantın çene kemiklerinde erimeye yol açtığı yönünde bazı yanlış rivayetlere rastlanır. Esasen implantın böyle olumsuz bir etkisi yoktur.

Bu rivayetin doğuş sebebi kemik erimesi görülen çenelere implant yapılamayacağı yönündeki bilgilerin yanlış anlaşılması olabilir. Yakın zamana kadar tıbben de implantın erime görülen kemikler üzerine yerleştirilemeyeceği bilinirdi. Ancak son dönemde ortaya çıkan gelişmelere göre kemik erimesi olan bölgelere de implant uygulanabilir. Bunun için bazı özel yöntemler geliştirilmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular
  • Sıkça Sorulan Sorular Titanyum İmplant Kanser Yapar Mı?
  •  Titanyum implant doku dostudur. Ne kanser ne de kemik erimesine sebep olmaz.
  • Sıkça Sorulan Sorular Titanyum Malzemenin Faydaları Nelerdir?
  •  Titanyum; sağlamlığı, hafifliği ve toksik olmamasının yanı sıra biyouyumluluk ve kemik entegrasyonunun çok iyi olması dolayısıyla; implant yapımında en çok tercih edilen metaller arasında gelmektedir.
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp