Titanyum İmplant Kanser Yapar Mı?

Titanyum implant doku dostudur. Ne kanser ne de kemik erimesine sebep olmaz.

İmplantlar, titanyumdan yapılmaktadır. Titanyum sadece implantta değil, ortopedide de yoğun kullanılan bir metaldir. Titanyumla ilgili hiçbir kanser vakasına rastlanmamıştır. Titanyum, sağlamlığı, hafifliği ve toksik olmamasının yanı sıra biyouyumluluk ve kemik entegrasyonunun çok iyi olması dolayısıyla; implant yapımında en çok tercih edilen metaller arasında gelmektedir.

Titanyumun en fazla kullanıldığı implantlardan biri de diş hekimliği alanıdır. Titanyum diş implantlarının üstün özellikleri dolayısıyla uzun yıllardır dünyada ve Türkiye’de güvenle kullanılmaktadır.

titanyum implant tedavisi

"Literatürde Kansere Yol Açtığına Dair Bir Araştırma Bulunmuyor"

Aksine tüm test sonuçları titanyum diş implantlarının çok güvenli implantlar olduğunu göstermiştir. Hem dünya literatüründen hem de Türkiye deki enstitülerin yaptığı testlerden edindiğimiz bilgi ve tecrübeye göre, titanyum implantlarının kanserle bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Bu bölümde Titanyum İmplant üzerine sıkça sorulan sorulara ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Titanyum İmplant Kanser Yapar Mı?

Titanyum implant doku dostudur. Ne kanser ne de kemik erimesine sebep olmaz.

Titanyum Malzemenin Faydaları Nelerdir?

Titanyum; sağlamlığı, hafifliği ve toksik olmamasının yanı sıra biyouyumluluk ve kemik entegrasyonunun çok iyi olması dolayısıyla; implant yapımında en çok tercih edilen metaller arasında gelmektedir.